گرانترین خودروهای وارداتی آذرماه + جدول

۰ 235

در میان خودروهای وارد شده به کشور در آذر ماه بی ام و ۵۲۸ با ارزش گمرکی ۶۹ هزار و ۵۶۱ دلار و بی ام و ایکس ۴ با ارزش وارداتی ۶۹ هزار و ۴۵۶ دلار گران ترین خودروها لقب گرفته اند.

به گزارش سایت خودرو به نقل از خبرآنلاین، طی سال های اخیر به واسطه افزایش قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی و همچنین افزایش قیمت حامل های انرژی صنعت خودروسازی کشور با مشکلات فراوانی مواجه بوده که همین موضوع نیز باعث کاهش چشمگیر تولید و افزایش قیمت خودروها شده است.

اما افزایش قیمت خودروهای داخلی در سال های اخیر موجب شده تا تمایل مردم به استفاده از خودروهای وارداتی افزایش یابد و بر همین اساس واردات خودرو به کشور در سال های اخیر روند صعودی قابل توجهی را طی کرده است.

اما این در حالی است که تا سال گذشته محدودیتی برای واردات خودرو به کشور وجود نداشت و متقاضیان خودروهای لوکس متعددی را وارد کشور می کردند و همین موضوع باعث شده بود تا تعدد خودروهای لوکس در کشور افزایش یابد.

از ابتدای سال جاری اما با تصمیم دولت یازدهم واردات خودروهای لوکس بالای ۲۵۰۰ سی سی به کشور ممنوع شده و همین موضوع باعث شده تا تنوع خودروهای وارداتی به کشور کاهش یابد و تمایل واردکنندگان خودرو به سمت خودروهای آسیای شرقی افزایش یابد.

بر همین اساس در ۹ مانه نخست سال جاری ۷۱ هزار و ۸۹۶ دستگاه خودرو وارد کشور شده است، که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشدی ۶۱ درصدی را نشان می‌دهد.

این رشد واردات خودرو در حالی رخ داده است که براساس جدیدترین آمارهای رسمی تولید انواع خودروهای سواری در آذر ماه امسال با رشد ۳۶٫۴ درصدی از ۶۵ هزار و ۶۰۳ دستگاه در آذرماه ۱۳۹۲ به ۸۹ هزار و ۵۱۴ دستگاه افزایش یافته است.

همچنین طبق اعلام گمرک ایران، ارزش خودروهای وارداتی به کشور بیش از یک میلیارد و ۴۵۷ میلیون دلار بوده و ارزش ریالی آن نیز بیش از سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است. با این حساب، ارزش ریالی واردات خودرو به کشور طی ۹ ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۵۶ درصد رشد را به خود می‌بیند.

بر اساس آمار، در ۹ ماه سال گذشته، حدود ۴۵ هزار دستگاه خودرو وارد کشور شده بود و ارزش آن به ۹۲۸ میلیون دلار (دو هزار و ۲۸۵ میلیارد تومان) می‌رسید.

هرچند واردات خودرو در ۹ ماه امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است، اما آمار واردات طی آذر ماه سال جاری، از این موضوع حکایت دارد که در مقایسه با آذر ماه پارسال، ورود خودروهای خارجی به کشور ۱۲ درصد کاهش پیدا کرده است.

اما در میان خودروهای وارد شده به کشور در آذر ماه بی ام و ۵۲۸ با ارزش گمرکی ۶۹ هزار و ۵۶۱ دلار و بی ام و ایکس ۴ با ارزش وارداتی ۶۹ هزار و ۴۵۶ دلار گران ترین خودروها لقب گرفته اند.

خودروارزش گمرک(دلار)
بی ام و ۵۲۸۶۹۵۶۱
بی ام و ایکس ۴۶۹۴۵۶
بی ام و ایکس ۳۶۹۰۸۲
بی ام و ۳۲۸۶۲۴۳۳
بی ام و ۴۲۸۵۹۴۳۵
بنز e250۵۳۷۶۳
بی ام و ۳۲۰۵۰۷۶۱
لکسوس gs250۴۵۰۲۲
بی ام و z4۴۳۵۱۶
لکسوس es250۴۳۰۱۹
لکسوس is250۴۲۲۱۰
بی ام و ایکس ۱۳۸۱۸۷
تویوتا rav 4۲۷۶۱۳

 

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها