پرطرفدارترین رنگ خودرو در جهان

۰ 256

براساس تازه‌ترین اخبار به دست آمده از بزرگ‌ترین شرکت رنگ خودروی جهان، در حالی که خودرو در رنگین کمانی از رنگها در سراسر جهان به تولید رسیده و به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد. با این وجود رنگ سفید محبوب‌ترین رنگ خودرو در جهان محسوب می‌شود و بیش‌ترین متقاضی را در بین خریداران خودرو دارد .

به گزارش سایت خودرو ،این برای دومین سال پیاپی است که سفید به عنوان محبوب‌ترین رنگ خودروی جهان معرفی شده است. بعد از سفید نیز رنگهای نقره‌ای، مشکی، خاکستری و قرمز به عنوان محبوب‌ترین رنگهای خودروی جهان معرفی شده‌اند. اگرچه در منطقه آمریکای شمالی بعد از رنگ سفید محبوب‌ترین رنگ‌ها به ترتیب سیاه، نقره‌ای و خاکستری هستند. شرکت PPG رنگ خودروهای شرکت‌های بزرگی مانند فورد، جنرال‌موتورز و بی.ام.و را تامین می‌کند.

اکثر مردم جهان در هنگام خرید خودرو، ملاحظات زیادی را در خصوص رنگ خودرو به خرج می‌دهند. اکثر مواقع مردم تنها رنگ و سایز عمومی خودرو را برای خرید خود مرجع قرار می‌دهند که از نظر کارشناسی چندان دقیق و قابل اعتماد نیست. کارشناسان تاکید دارند در انتخاب یک خودرو به نکاتی مانند حجم موتور، قدرت و خروجی آن توجه بیشتری باید نشان داد تا گزینه مناسب‌تری را با بودجه متناسب پیدا کرد.

یک بررسی و تحقیق صورت گرفته توسط موسسه چوسان مدیا نشان می‌دهد که مردم جهان اتومبیل‌های سفیدرنگ را بیشتر بقیه خودروها دوست دارند. حدود ۳۷ درصد از خودروهای جاده‌ای به رنگ سفیده بوده و مورد علاقه اغلب رانندگان در این کره خاکی است. با این وجود دومین رنگ محبوب مردم جهان با اختلاف زیاد در تضاد جدی با سفید قرار دارد. این بدان معناست که حدود ۱۸ درصد از خریداران خودرو پس از رنگ سفید به خرید اتومبیل‌های مشکی علاقه نشان می‌دهند. طرفداران رنگ مشکی در آمریکای شمالی، از دیگر نقاط جهان بیشترند و آمار ۲۱ درصدی آنها گواهی بر این موضوع است.

مردم جهان چه رنگی را برای اتومبیل خود می‌پسند؟ محبوب‌ترین رنگ اتومبیل در جهان کدام است؟ (اینفوگراف)

با وجود اینکه این آمار در کشورهای و ناحیه‌های مختلف متفاوت است، اما به طور متوسط بعد از این دو رنگ خاکستری و نقره‌ای در مقام سوم محبوب‌ها قرار دارد. به طور متوسط ۱۱ درصد انتخاب مشتریان خودرو در جهان بعد از خودروهای سفید و مشکی در طیف خاکستری و نقره‌ای قرار دارد.

البته این آمار در کشورهای آمریکای جنوبی و آفریقا کاملا متفاوت است. نقره‌ای‌ها در آمریکای جنوبی ۲۴ درصد انتخاب خرید و آمریکای جنوبی ۱۶ درصد انتخاب مشتریان محسوب می‌شوند. از نگاه مردم این دو بخش جهان، این رنگ بر مشکی پرطرفدار الویت دارد.

مردم جهان چه رنگی را برای خودروی خود می‌پسند؟ محبوب‌ترین رنگ اتومبیل در جهان کدام است؟ (اینفوگراف)

اما یکی از رنگ‌های شایان ذکر در میان خودروها قرمز است. رنگی که ۱۰ درصد خرید مشتریان در آمریکای شمالی را تشکیل می‌دهد. این انتخاب در آمریکای شمالی تقریبا دو برابر دیگر نقاط جهان محسوب می‌شود. اما به طور متوسط در نگاهی کلی، ۶ درصد کل انتخاب‌های خرید اتومبیل جهان به قرمز ختم می‌شود. با وجود اینکه آمار در نقاط مختلف جهان متفاوت است اما انتخاب‌های برتر مردم بین سه رنگ سفید، مشکی و (نقره‌ای یا خاکستری) باقی مانده و تغییری نشان نمی‌دهد.

برچسب ها:

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها