راههای تشخیص خودرو رنگ شده یا بی رنگ

۰ 1891

در هنگام خرید شاید زیاد با واژه کاملا بی رنگ مواجه شده باشید. هنگام فروش هم بسیاری از دلالان دنبال محل رنگ شدگی می گردند که بتوانند خودرو را به قیمت پایین تر خریداری نمایند. چقدر باید به این موضوع اهمیت داد؟

واقعیت این است که بسیاری از خودروهای صفر کیلومتر تحویلی از خود کارخانجات در فرایند تولید یا حمل قبل از تحویل به مشتری ممکن است آسیب دیده باشند و توسط خود کارخانه صافکاری یا نقاشی شده باشند.اصولا در استانداردهای کارخانه ای در سراسر جهان تعمیرات سبک تحت شرایط استاندارد نه تنها پذیرفته شده است که لازم و ضروری است. مهم این است که این فرایند درست اجرا شده باشد.

هنگام خرید خودرو سه محل را چک کنید: اول سر شاسی ها دوم سینی عقب و  سوم سقف. آسیب دیدگی این نقاط نشان از تصادفات و یا خسارات سنگین دارد که می تواند سلامت خودرو را تهدید کند. سیلرکاری های روی درب موتور، درها و لبه گلیر هم نشان دهنده اصلی بودن این قطعات است. سیلر ها برجستگی های روی درزهای قطعات بدنه هستند که تنها در کارخانجات و قبل از فرایند رنگ اجرا می شوند. درهای تعویضی معمولا ناشی از برخوردهای جانبی است که منجر به آسیب دیدگی ستون خودرو شده است و خرید این خودرو ها توصیه نمی شود.

خودرو که از این نقاط تعمیرات نشده باشد سلامت است و ارزش خرید دارد هرچند ممکن است لکه رنگی هم در جایی داشته باشد.

 

منبع: عصر خودرو

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها