ایران خودرو در ششمین نمایشگاه بین المللی CNG

۰ 24

این همایش و نمایشگاه با حضور خودروسازان، قطعه سازان و انجمن های تخصصی مربوطه ۱۱ تا ۱۳ شهریور ماه در هتل المپیک تهران برگزار می شود و گروه صنعتی ایران خودرو با محصولات مختلف از جمله سورن مجهز به موتور ای اف ۷ توربوشارژ، پژوپارس دوگانه سوز، سمند ال ایکس مجهز به موتور ای اف ۷ پایه گاز سوز در آن حضور دارد.

موتور ای اف ۷ توربوشارژ دارای ۱۶ سوپاپ است و با بنزین اکتان ۹۵ کار می کند. حجم این موتور ۱۷۰۰ سی سی، توان آن ۱۱۰ کیلووات در ۵۵۰۰ دور در دقیقه است. مصرف سوخت آن در سیکل ترکیبی ۸٫۲۵ لیتر در صد کیلومتر، گشتاور آن ۲۱۵نیوتن متر در دوهزار تا ۴۵۰۰ دور در دقیقه، حداکثر سرعت ۲۰۵ کیلومتر برساعت، دارای گیربکس BE3‌تقویت شده و سیستم ترمز آن ABS (Mando-MGH60) است.

پژوپارس دوگانه سوز، دیگر محصول ایران خودرو است که در نمایشگاه سی. ان. جی. و سوخت های جایگزین عرضه می شود. موتور این خودرو از نوع L3‌ و حجم آن ۱۸۰۰ سی سی است. بیشینه توان این موتور درحالت بنزین ۱۰۰ اسب و در حالت گازسوز، ۸۳ اسب بخار در دور شش هزار است. بیشینه گشتاور آن در حالت بنزین، ۱۴۸ و در حالت گازسوز ۱۲۶ نیوتن متر در دور ۳۵۰۰ و از هشت سوپاپ با استاندارد یورو۴ برخوردار است. گیربکس پنج دنده دستی و بیشینه سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت، از دیگر مشخصات این خودرو است. شتاب صفر تا صد آن ۱۳٫۸ ثانیه و میانگین مصرف ترکیبی در صد کیلومتر در مورد بنزین ۹٫۱ لیتر و در حالت گازسوز ۳۱٫۳ لیتر است.

سمند ال ایکس مجهز به موتور ای اف ۷ پایه گاز سوز که در نمایشگاه سی. ان. جی. و سوخت های جایگزین به نمایش در می آید دارای حجم موتور ۱۷۰۰ سی سی، حداکثر قدرت ۱۰۳ اسب در دور شش هزار و حداکثر گشتاور ۱۳۶ نیوتن متر در ۳۵۰۰ دور در دقیقه است. موتور این خودرو ۱۶ سوپاپ دارد و میانگین مصرف سوخت آن خارج از شهر ۶٫۶ متر مکعب و در حالت ترکیبی ۸٫۸ متر مکعب با حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت و استاندارد آلایندگی یورو۴ است.

همچنین وانت پیکاپ فوتون ایران خودرو دیزل از دیگر محصولات گروه ایران خودرو است که در این نمایشگاه به نمایش در می آید.

علاوه بر ایران خودرو دیزل، شرکت تام به دلیل تخصص و فعالیت گسترده در زمینه سی. ان. جی. و شرکت ساپکو با زنجیره تامین نیز در این نمایشگاه شرکت می کند.

ایران خودرو در ششمین نمایشگاه سی. ان. جی. و سوخت های جایگزین در  ۷۲ متر فضای سرپوشیده و ۱۰۰ متر فضای باز محصولات خود را برای علاقه مندان به نمایش گذاشته است.

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها