۸۰ درصد رانندگان بدون دلیل بوق می‌زنند

۰ 12

به گزارش سایت خودرو، رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران با اعلام این که دانش‌آموزان تهرانی باید با جدیت هر چه تمام تر همیار محیط زیست و همیار پلیس شوند، گفت: دانش‌آموزان اگر در معبری خودروی دودزا دیدند، محترمانه به راننده آن بگویند ما دوست داریم سلامت باشیم و دود خودروی شما مانع زندگی سالم ما است.

دکتر رحمت ا… حافظی افزود: باید توان فرزندانمان را باور کنیم و از آن‌ها کمک بگیریم، چرا که کودکان نیروی بالقوه‌ای هستند که می‌توانند در تمیزی و زیبایی شهر و نظم‌بخشی در معابر شهری همکاری کنند.

وی با اعلام این که کودکان پاکیزگی و انضباط را دوست دارند و نظر آن‌ها بر بزرگسالان تأثیرگذار است، تآکید کرد: به آلودگی صوتی عادت کرده‌ایم و تردد موتورسیکلت‌ها، ساخت و ساز ساختمان‌ها، صدای بوق ممتد خودروها که ۸۰ درصد رانندگان آن‌ها بدون دلیل و صرفاٌ به خاطر تعجیل بوق می‌زنند، از جمله این آلودگی‌ها محسوب می‌شود.

رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر این که بخش قابل توجهی از آلودگی هوای تهران ناشی از ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون است، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان باید مطالبات خود را از هوا و محیط زیست پاک اعلام کنند و از طرفی با آداب زندگی اجتماعی و فرهنگی و سلامت فردی و جمعی آشنا شوند و آموزش‌های لازم را در این مقطع فرا گیرند.

برچسب ها: ,

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها