کیفی ترین سواری های مردادماه

۰ 37

پارس تندر محصول شرکت پارس خودرو کیفی ترین خودرو مرداد ماه شد.

به گزارش سایت خودرو، تندر ۹۰ پارس خودرو نیز توانست رتبه دوم جدول را به خود اختصاص دهد.
ام وی ام ۱۱۰ محصول مدیران خودر نیز بیشترین نمره منفی را کسب کرد.
بر اساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI)، در مرداد ماه ۱۳۹۳ بر اساس آمار تولید ارائه شده از سوی شرکت های خودروساز جهت ارزشیابی محصولات، مجموع خودروهای تولید شده اعم از سبک و سنگین، نسبت به ماه قبل با افزایش یک درصدی و در مقایسه با زمان مشابه سال قبل با روند صعودی ۸۵٫۴ درصدی مواجه گردید. در ماه اخیر ۹۹ درصد از حجم خودروهای تولید شده در داخل کشور مختص خودروهای سبک (سواری و وانت) و یک درصد نیز مربوط به خودروهای گروه سنگین (مسافری و باری) بوده است.

در مرداد ماه سال جاری مجموع خودروهای سواری تولید شده نسبت به ماه قبل(براساس آمارهای رسمی) روند یکسانی داشته و دستخوش تغییری نگردیده است.

این در حالیست که تعداد خودروهای ارزشیابی شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در مردادماه نسبت به ماه قبل ۰٫۷ درصد افزایش یافته، بطوریکه جمعا ۲۳ مدل خودرو مورد بازرسی قرار گرفت که ۱۸ مدل در سطح کیفی خیلی خوب و ۵ مدل هم در سطح کیفی خوب قرار گرفته‌اند.

در این ماه خودروی تندر ۹۰ اتوماتیک محصول شرکت ایران خودرو به خودروهای ارزیابی شده اضافه شد که با کسب ۲۰٫۵ نمره منفی همراه با خودروی پارس تندر به عنوان باکیفیت ترین خودروهای مردادماه معرفی شده اند.

در این ماه همچون ماههای گذشته سه خودروی سایپا ۱۳۱X محصول سایپا، سایپا ۱۳۱X محصول پارس خودرو و سایپا ۱۳۲X در گروه قیمتی زیر ۲۰ میلیون تومان مورد ارزیابی قرار گرفتند که به ترتیب ۷۸٫۸، ۸۰٫۲ و ۸۲٫۴ نمره منفی کسب کرده اند و در رده کیفی  B+ قرار گرفته اند.

در گروه قیمتی بین ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان نیز ۱۴ خودرو مورد ارزیابی قرار گرفت که در آن میان خودروهای پارس تندر، تندر۹۰ پارس خودرو، تندر۹۰ ایران خودرو، پژو ۲۰۶ و پژو۲۰۶SD در جایگاه اول تا پنجم و در رده کیفی A+ قرار گرفتند. این خودروها به ترتیب ۲۰٫۵، ۲۰٫۸، ۲۰٫۸، ۲۲٫۷ و ۲۲٫۸ نمره منفی کسب کرده اند. همچنین خودروی تیبا که در ماههای گذشته در رده کیفی B+ قرار می گرفت این ماه جایگاه خود را ارتقا داد و با کسب ۵۹٫۴ نمره منفی در رده کیفی A قرار گرفت.

این گزارش حاکی از آن است که در ارزیابی های انجام شده در مردادماه سال جاری یک خودرو به گروه قیمتی خودروهای بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان افزوده شده و بنابراین ۴ خودرو در این گروه مورد ارزشیابی قرار گرفته اند که نتیجه آن بدین شرح است: تندر۹۰ اتوماتیک با ۲۰٫۵ نمره منفی در جایگاه اول جدول قرار گرفت، جک ۵J اتوماتیک ۴۴٫۶ نمره منفی کسب کرد و در جایگاه دوم قرار گرفت. لیفان ۶۲۰ و ام وی ام ۵۳۰ نیز با ۵۱٫۳ و ۵۱٫۴ نمره منفی در رده های بعدی قرار گرفتند.

همچنین همانند ماه گذشته لیفان ۶۰X و ام وی ام ۳۳X در دسته قیمتی بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون قرار گرفتند و لیفان ۶۰X با کسب ۵۰ نمره منفی رتبه کیفی A  را از آن خود کرد اما ام وی ام ۳۳X با ۶۳٫۹ نمره منفی در رده کیفی خوب با رتبهB+  قرار گرفت.

جدول رده بندی کیفی- گروه سبک- سواری

 ردیف       خودرو    شرکت سازنده نمره منفی        سطح کیفی               گروه قیمت

            (میلیون تومان)

۱سایپا ۱۳۱Xسایپا۷۸٫۸خوبB+              کمتر از ۲۰
۲سایپا ۱۳۱Xپارس خودرو۸۰٫۲خوبB+
۳سایپا ۱۳۲Xسایپا۸۲٫۴خوبB+
۴پارس تندرپارس خودرو۲۰٫۵خیلی خوبA+             بین ۲۰ تا ۴۰
۵تندر ۹۰پارس خودرو۲۰٫۸خیلی خوبA+
۶تندر ۹۰ایران خودرو۲۰٫۸خیلی خوبA+
۷پژو ۲۰۶ایران خودرو۲۲٫۷خیلی خوبA+
۸پژو ۲۰۶ SDایران خودرو۲۲٫۸خیلی خوبA+
۹راناایران خودرو۲۴٫۸خیلی خوبA
۱۰جک ۵Jکرمان موتور۴۷٫۵خیلی خوبA
۱۱پژو پارسایران خودرو خراسان۵۱٫۵خیلی خوبA
۱۲سمندایران خودرو۵۲٫۲خیلی خوبA
۱۳پژو ۴۰۵ایران خودرو خراسان۵۲٫۳خیلی خوبA
۱۴پژو ۴۰۵ایران خودرو۵۲٫۹خیلی خوبA
۱۵ام وی ام ۳۱۵مدیران خودرو۵۴٫۲خیلی خوبA
۱۶تیباسایپا کاشان۵۹٫۴خوبA
۱۷ام وی ام ۱۱۰مدیران خودرو۸۴٫۲خوبB+
۱۸تندر ۹۰ اتوماتیکایران خودرو۲۵٫۵خیلی خوبA+             بین ۴۰ تا ۶۰
۱۹جک ۵J اتوماتیککرمان موتور۴۴٫۶خیلی خوبA
۲۰لیفان ۶۲۰کرمان موتور۵۱٫۳خیلی خوبA
۲۱ام وی ام ۵۳۰مدیران خودرو۵۱٫۴خیلی خوبA
۲۲لیفان ۶۰Xکرمان خودرو۵۰٫۰خیلی خوبA              بین ۶۰ تا ۸۰
۲۳ام وی ام ۳۳Xمدیران خودرو۶۳٫۹خوبB+

درنمودار زیر روند تغییرات میانگین نمره منفی خودروهای گروه سواری را نسبت به ماه قبل مشاهده می کنیم، بطوریکه رانا بیشترین درصد بهبود و خودروی پژو ۲۰۶SD نیز بیشترین درصد تنزل را داشته اند.

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها