کیا اسپورتیج جدید + عکس

۰ 580
کیا اسپورتیج جدید ، شاسی بلند پرحاشیه‌ای که این روزها تصاویر جاسوسی استتار شده متعددی از آن در وبسایت های مختلف خودرویی به چشم می‌خورد، این بار تصاویری بدون پوشش از زوایای مختلف آن در یکی از وبسایت‌های معتبر صنعت خودروسازی منتشر شده است.

به گزارش سایت خودرو ، سند درستی برای اثبات اسپورتیج بودن این خودرو در دست نیست و حتی بر روی پلاک آن هم نام “۳D SQUIR” نوشته شده است، ولی با توجه به تصاویری جاسوسی زنده که از نسل جدید اسپورتیج در وبسایت‌های مختلف خودرویی منتشر شده است، فرم بدنه تقریبا یکسانی با این خودرو دارند. اگر به صورت پیش فرض این خودرو را نسل جدید کیا اسپورتیج به حساب آوریم، می‌بینید که طراحی آن به طور کل تغییر کرده است.

اولین چیزی که در طراحی قسمت جلویی خودرو نظرمان را به خود جلب کرد، چراغ‌های اصلی پیشانی این محصول است که چندان جالب طراحی نشده و نسبت به بدنه هم قاب نسبتا کوچکی دارند که چندان همخوانی مطلوب و دلنشینی با سایر بخش‌های خودرو ندارد. در میان این دو چراغ هم جلوپنجره اصلی خودرو که در نسل قبل هم شاهد آن بودیم، نصب شده است. مجموعه سپر هم با توجه به نسل قبل کاملا جدید شده و بر روی آن مه شکن‌های چهارقلوی چشم نواز و… طراحی شده است. با اولین نگاه به قسمت عقبی خودرو هم راستش را به خواهید به یاد شاسی بلند‌های شرکت خودروسازی آئودی افتادیم که تقریبا فرم بدنه و چراغ‌های عقب مشابه به یکدیگر دارند. یکی از نکات جالب طراحی عقب اسپورتیج هم هم چراغ‌های حرکت معکوس یا همان دنده عقب خودمان است که در بالای دو خروجی اگزوز و بر روی مجموعه سپر طراحی و نصب شده است.

همانند نسل پیشین، بر روی نسل جدید اسپورتیج هم به احتمال زیاد از یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژر ۲۴۵ اسب بخاری با جعبه دنده‌ای شش سرعته اتوماتیک برگرفته از مدل‌های اپتیما استفاده خواهد شد. پیشرانه‌های دیگری همچن موتورهای ۱٫۷ لیتری دیزلی توربو و ۱٫۶ لیتری دیزلی کیا اپتیما هم وجود دارند که به احتمال زیاد بر روی این شاسی بلند مورد استفده قرار می‌گیرند.

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها