چراغ‌ هوشمند خودرو بدون مزاحمت دید راننده + عکس

۰ 8

دانشمندان دانشگاه کارنگی ملون در پیتسبورگ امریکا چراغ‌های جلوی هوشمندی برای خودروها ابداع کرده‌اند که دید رانندگان مقابل را مسدود نمی‌کنند.

به گزارش سایت خودرو به نقل از ایسنا، علیرغم کاهش ۲۵ درصدی ترافیک، تقریبا نیمی از تصادف‌ها در شب رخ می‌دهند و به عقیده کارشناسان این امر به دلیل دید محدود رانندگان اتفاق می‌افتد. محققان برای ممانعت از وقوع این تصادفات، نمونه اولیه چراغ جلوی هوشمندی ابداع کرده‌اند که جاده پیش رو را بدون ایجاد مزاحمت برای رانندگان مقابل روشن می‌کند.

این چراغ‌ها از یک دوربین و جداکننده پرتو برای رهگیری وسایط‌نقلیه دیگر استفاده می‌کنند. آن‌ها سپس پرتوهای نوری را که به چشمان رانندگان مقابل می‌رسد، تار می‌کنند.

همچنین، نمونه‌اولیه این چراغ‌ها دید راننده را در طول بوران برف بهتر می‌کنند، فرق بین مسیرهای جاده را افزایش می‌دهد، وجود علائم جاده‌ای و پیاده‌روها را واضح‌تر می‌کند و هشدار دیداری اولیه‌ای از وجود موانع ارائه می‌دهد.

دانشمندان دانشگاه کارنگی ملون از سال ۲۰۱۲ در حال تولید این چراغ‌ جلویی قابل‌برنامه‌ریزی بوده‌اند.

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها