پیدا کردن جای پارک خودرو با گوگل‌مپ

۰ 18

با قابلیت جدید گوگل مپ اگر خودرو ی‌تان را جایی پارک کرده‌ایدکه یادتان نمی‌آید از این پس با نرم‌افزار گوگل‌مپ به‌راحتی جای آن را می توانید پیدا کنید .

به گزارش سایت خودرو ،اگر خودروی‌تان را پارک کرده‌اید اما جای آن را به یاد نمی‌آورید زیاد نگران نباشید، از این پس قابلیت جدید گوگل‌مپ به شما در پیدا کردن آن کمک خواهد کرد. گوگل‌مپ به‌تازگی قابلیتی را در سیستم‌های اندروید و آی‌اُ اس ایجاد کرده که به شما امکان می‌دهد در صورت فراموش کردن جای پارک آن را پیدا کنید.

اگر کاربر اندروید هستید برای این کار فقط کافی است پس از پارک کردن روی قسمت آبی‌رنگ که موقعیت خودرو را نشان می‌دهد ضربه بزنید و گزینه “ذخیره کردن محل پارک خودرو” را ذخیره کنید. در این هنگام پیامی با عنوان “اینجا پارک کرده‌اید” در صفحه نمایش داده می‌شود، روی آن کلیک کنید. پس از آن پیغام پرداخت هزینه پارک نشان داده می‌شود. علاوه بر این برای اطمینان بیشتر می‌توانید از محل پارک عکس تهیه کنید یا اینکه اطلاعات آن مکان را به اشتراک بگذارید.

کاربران آی‌اُاس نیز می‌توانند به همین ترتیب عمل کنند. اگر کاربر آیفون هستید و گوشی شما به وسیله بلوتوث یا یواس‌بی به خودرو متصل می‌شود، پس از قطع ارتباط گوشی از خودرو، گوگل خودبه‌خود محل و موقعیت پارک را در گوگل‌مپ علامت می‌زند. کاربران آی‌اُاس همچنین می‌توانند برای اشتراک‎گذاری اطلاعات موقعیت خودرو، خیابان محل پارک و مناطق نزدیک به آن، روی برچسب “پارک خودرو” در نقشه ضربه بزنند. برای بهره‌گیری از این قابلیت جدید گوگل، لازم است آخرین نسخه گوگل‌مپ را در گوشی نصب کنید.

برچسب ها:

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها