پرفروش ترین خودروهای چینی

۰ 101

آگاهی از بازار چین و تحولات آن برای هر فردی که جویای دنیای خودروست، بسیار مهم است.

به گزارش سایت خودرو، آن‌هم به این دلیل که در این بازار بیشترین تعداد خودرو به فروش رسیده و خیلی از کمپانی‌های معروف دنیا هم در آن سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی انجام داده‌اند. ازجمله این خودروسازان مشهور می‌توان به شرکت فولکس‌واگن اشاره نمود که تابه‌حال بیش از ۸۰ میلیارد دلار در این بازار سرمایه‌گذاری کرده است. به‌جرئت می‌توان گفت که امروزه این کمپانی در بازار فروش خودروهای سدان چین سلطان بی‌منازع! می‌باشد.
کشور چین بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۸ میلادی در حدود ۱٫۳۲۴ میلیارد نفر جمعیت دارد که تقریباً ۴ برابر جمعیت ایالات‌متحده آمریکا و ۱۷ برابر ایران است و چون درآمد سرانه مردم آن دائماً در حال صعود است پس هر کمپانی که در آن به موفقیت برسد، آینده کاری خود را تا حد زیادی تضمین نموده است. به‌جرئت می‌توان گفت که در حال حاضر بازار این کشور یکی از متنوع‌ترین و رقابتی‌ترین بازارها در دنیاست.
در این بازار وسیع و بی‌کران بیش از ۱۰۰ برند چینی و خارجی برای کسب سهمی ناچیز! به معنای واقعی کلمه در حال جنگیدن هستند! در سال ۲۰۱۳ میلادی در حدود ۲۱/۹۸۰/۰۰۰ خودرو در این بازار فروخته شده است. چینی‌ها بازار را بین سه گروه خودرویی سدان/کوپه/هاچ‌بک و SUV و MPV تقسیم کرده‌اند که این نوشته به ۱۰ خودرو پرفروش گروه نخست اشاره می‌کند.

منبع: کار

برچسب ها: ,

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها