وینتو خودرو است یا قایق یا هر دو! + عکس

۰ 25

از ابتدای تولید خودرو در تاریخ همیشه راننده ها جایگاهی ثابت داشته اند و معمولا با استفاده از فرمان خودرو را هدایت می کنند اما طرح ها برای آینده بسیار پیچیده شده است و روبه حالتی می رود که راننده جایگاه ثابتی ندارد.

“وینتو” خودرویی است که همه قوانین را نسبت به یک خودروی استاندارد عوض کرده است. در این خودرو راننده مکان ثابتی ندارد و ممکن است دقایقی را پشت فرمان باشد ولی در ادامه مسیر قصد داشته باشد در جاده قایقرانی کند و به سراغ بادبان خودرو برود.

این خودرو از دو حالت موتور الکتریکی و بادبان برای حرکت استفاده می کند. راننده می تواند هنگامی که باد به خوبی می وزد یا جاده تا حدودی پیچ و خم نرم دارد به سراغ بادبان رفته و خودرو را به این وسیله کنترل کند.

طراحان این خودرو اعتقاد دارند در اینده نزدیک هیچ راننده ای دوست ندارند تنها پشت فرمان نشسته و خودرو را هدایت کند بلکه نیاز است تا در نحوه رانندگی تغییراتی داده شده و هیجان بیشتری در آن دیده شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب ها: ,

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها