مزایده بنز صدام‎ + عکس

۰ 37

موسسه مطبوعاتی الشرق الاوسط مصر اعلام کرد که به زودی مرسدس بنز اهدایی دیکتاتور معدوم عراق را به مزایده خواهد گذاشت.

به گزارش سایت خودرو، این تصمیم همزمان با فرا رسیدن بیست و پنجمین سالروز حمله ارتش عراق به کویت صورت می گیرد که به همبستگی کشورهای عربی ضربه سنگینی وارد؛ و آنها را به کشورهای متخاصم و در حال جنگ تبدیل کرد.
علاء حیدر، رییس شورای سردبیران در خبرگزاری الشرق الاوسط، گفت: این مرسدس بنز از نوع E230 مدل ۱۹۸۹ است و ارزش تاریخی زیادی دارد.

در سال ۱۹۹۰ (۱۳۶۹) و در آستانه حمله به کویت، صدام به تمامی سردبیران موسسه های مطبوعاتی مصر یک دستگاه از این خودرو مرسدس اهدا کرده بود که قیمت هریک از آنها در آن زمان به ۱۶۰ هزار جنیه مصری (معادل ۶۰ هزار دلار) می رسید.
هدف از اهدای این اتومبیل ها، جلب حمایت موسسه های مطبوعاتی از جمله الشرق الاوسط به منظور حمیات از عراق در به کویت بود، امری که که به ادعای مسؤولان این موسسه، از سوی هیچ رسانه مصری پذیرفته نشد.
حیدر خاطرنشان کرد که این خودرو معروف به “مرسدس بنز صدام برای حمله به کویت” نام گرفته و تفاوت آن با سایر خودروهای اهدایی صدام این است که وی در آخرین دیدارش از مصر قبل از حمله به کویت در دوم آگوست سال ۱۹۹۰ شخصا سوار بر آن به قاهره رفته است.
قرار است این خودروی مرسدس بنز بین ۱۵ تا ۲۵ سپتامبر جاری با نرخ پایه نیم میلیون دلار به مزایده گذاشته خواهد شد.

برچسب ها: ,

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها