شکست رکورد سرعت خودرو برقی

۰ 10

خودرو الکتریکی دانشجویان مهندسی دانشگاه بریگهام یانگ بار دیگر رکورد سرعت زمینی جهان را شکست و رکورد پیشین خود را تا حدود ۸۰٫۴۷ کیلومتر بر ساعت ارتقا داد.

به گزارش سایت خودرو، خودرو Electric Blue که توسط بیش از ۱۳۰ دانشجوی دانشگاه بریگهام یانگ و طی ۱۰ سال گذشته طراحی و ساخته شده است، ماه جاری میلادی در دو دور حذفی، سرعت ۳۲۹٫۱ کیلومتر بر ساعت حرکت کرد؛ این در حالی بود که رکورد پیشین این خودرو ۲۵۰٫۷ کیلومتر بر ساعت بود و در سال ۲۰۱۱ بر جای گذاشته شد.

خودرو مزبور در مقابل ۱۸۰ تیم حاضر در پارک Bonneville Salt Flats واقع در یوتای امریکا این رکورد را از خود بر جای گذاشت.

سامانه Electric Blue یک «استریم‌لاینر» خوانده می‌شود زیرا دارای شکل باریک و طولانی و چرخ‌های محصور است که مقاومت هوا را کاهش می‌دهند. فناوری ابداعی در گروه E1 جای دارد و این بدین معناست که این سامانه، الکتریکی بوده و وزن آن کمتر از ۴۹۹ کیلوگرم است.

بدنه فیبر کربنی سبک‌وزن سفارشی دانشجویان دانشگاه بریگهام یانگ با کمک برنامه‌های رایانه‌ای ساخته شده که این برنامه تونل‌های باد را مدلبندی می‌کنند. عملکرد آیرودینامیک و باتری‌های فسفات آهن لیتیم به خودرو در رسیدن به بالاترین سرعتش طی چهار سال گذشته کمک کرده‌اند.

منبع: ایسنا

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها