رونمایی از خودروی الکتریکی « بایتون »

۰ 30
طبق اخبار به دست آمده از شرکت خودروسازی بایتون این شرکت از یک خودروی شاسی بلند مفهومی با تکنولوژی‌های جدید، اتاق لوکس و همچنین دوربین‌های تشخیص چهره در جدیدترین دوره از نمایشگاه اتومبیل CES لاس وگاس رونمایی کرد.

به گزارش سایت خودرو ، این خودرو که انتظار می‌رود نسخه نهایی آن تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی آماده عرضه در بازار چین شده و سپس در سال ۲۰۲۰ میلادی پای آن به بازارهای آمریکا و اروپا باز شود.

مدیرعامل این شرکت خودروسازی اعلام کرد که محصول تمام الکتریکی آنان با قیمت مناسب و مقرون به صرفه در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت که اول از همه نیازهای خانواده‌ها را برطرف می‌کند. به عبارت دقیق‌تر، شرکت خودروسازی بایتون برنامه دارد تا محصول کاملا الکتریکی خود را با قیمت پایه ۴۵ هزار دلاری آماده کرده و به مشتریان تحویل دهد.

نکته جالب توجه در رابطه با این خودرو، دریافت جدیدترین تجهیزات صنعت خودروسازی و همچنین یک محدوده حرکتی عالی با یکبار شارژ کامل باتری‌ها خواهد بود که در ازای آن، تنها ۴۵ هزار دلار از شما دریافت می‌شود، این درحالیست که خودروهای الکتریکی مشابه با سطح امکانات مساوی و یا حتی کمتر، با قیمت‌های بسیار بیشتری عرضه می‌شود که خودروی شاسی بلند بایتون الکتریکی می‌تواند یک رقیب جدی برای آنان باشد، بویژه ظاهر اتومبیل که خیلی خوب و عالی طراحی شده است و مهم‌ترین محرک فروش اتومبیل خواهد بود.

طبق ادعای منابع خبری، شاسی بلند الکتریکی بایتون که در حال حاضر به عنوان یک طرح کانسپت معرفی شده است، دارای سطح ۳ رانندگی خودکار خواهد بود که در شرایطی خاص می‌توان بدون دخالت راننده از آن استفاده کرد، اما لازمه اصلی استفاده از این ویژگی، هوشیاری کامل راننده خواهد بود تا در شرایط لزوم کنترل اتومبیل را برعهده بگیرد که قطعا تا سال ۲۰۲۰ میلادی پیشرفت‌های بیشتری خواهد داشت و شاید به سطح ۴ ارتقا پیدا کند.

در ادامه گفته می‌شود که خودروی شاسی بلند الکتریکی بایتون در ۲ نسخه ارائه خواهد شد، اول از همه با یک بسته باتری‌های ۷۱ کیلووات ساعتی که می‌تواند محدوده حرکت ۴۰۰ کیلومتری داشته باشد و دوم مجموعه باتری‌های ۹۵ کیلووات ساعت که می‌تواند تا حداکثر ۵۲۰ کیلومتر محدوده حرکتی داشته باشد. اما هردوی آنان طبق ادعای بایتون، با استفاده از شارژ سریع می‌توانند نزدیک به ۸۰ درصد از ظرفیت خود را تنها در طول ۳۰ دقیقه شارژ کنند.

برچسب ها:

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها