ردیابی رانندگانی که با تلفن همراه صحبت میکنند

۰ 13

تلفن همراه رانندگانی که در جاده ها و پشت فرمان از این تلفن ها استفاده می کنند با ساخت دستگاهی همانند دستگاه کنترل سرعت ردیابی شده و رانندگان متخلف توسط پلیس متوقف و جریمه می شوند.

به گزارش سایت خودرو به نقل از ایرنا، روزنامه ‘هرالد’ استرالیا روز جمعه نوشت پلیس به زودی برای توقف رانندگانی که پشت فرمان خودرو از تلفن همراه استفاده می کنند به دستگاه دستی مجهز می شود.

به نوشته این روزنامه، یک شرکت با ساخت دستگاهی پلیس را به ابزاری جدید برای اجرای قانون و ثبت تخلف رانندگانی که از تلفن همراه در پشت فرمان استفاده می کنند تجهیز می کند.

این سیستم به زودی تولید و وارد بازار می شود.

با این سیستم که مجهز به سنسورهای ویژه ای است پلیس می تواند با توجه به داده های تلفن همراه آن را ردیابی کند.

این شرکت مدعی شده است نگرانی در مورد حریم خصوصی افراد صاحب تلفن وجود ندارد و پیام های متنی نیز رمزگشایی نمی شود.

در این خبر روشن نشده است آیا این سیستم می تواند تشخیص دهد راننده از بلوتوث و یا سیستم های دیگر جانبی برای انتقال صوت تلفن همراه استفاده می کند و یا اینکه مسافر تلفن همراه را مورد استفاده قرار می دهد.

اما شرکت اعلام کرده است براساس یک سیستم، تماس های ورودی و یا پیام های متنی به تلفن های همراه راننده در حالی که خودرو در حال حرکت است، قفل می شود.

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها