دلایل افزایش قیمت خودرو های وارداتی

۰ 14
طبق اظهارات معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای سازمان حمایت ۳دلیل برای افزایش قیمت خودروهای وارداتی وجود دارد و این سازمان در حال رصد و پایش مداوم است و در صورت انحراف از ضوابط نسبت به اعمال قانون اقدام خواهد کرد.

به گزارش سایت خودرو ، وحید منایی معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای وخدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگاندرباره دلایل افزایش قیمت خودروهای وارداتی اظهار کرد :تغییرات قیمت خودروهای وارداتی توسط نمایندگان رسمی در حال حاضر عموماً متأثر از افزایش هزینه ناشی از افزایش تعداد خودروهای اسقاطی و نیز افزایش حقوق و عوارض گمرکی ناشی از ابلاغ مصوبات مورخ ۲۴ مرداد و ۹ دی ماه امسال هیأت وزیران و درصدی نیز مربوط به افزایش نرخ ارز است.

وی افزود: نحوه تعیین قیمت خودروهای وارداتی توسط نمایندگان رسمی براساس ضوابط قیمت گذاری خودروهای وارداتی که از طریق پورتال این سازمان قابل دسترسی است، در حال رصد و پایش مداوم است و هر گونه افزایش قیمت با ضوابط مربوطه بررسی و در صورت انحراف ، اقدامات بازدارنده انجام و در صورت عدم تمکین نسبت به اعمال قانون اقدام خواهد شد.

منایی خاطرنشان کرد : از آنجائی که امکان ثبت سفارش خودرو حد فاصل تیرماه لغایت دی ماه سال جاری وجود نداشته ،لذا ثبت سفارشات قبل از تیر ماه به دلیل اتمام دوره اعتبار ۶ ماهه ابطال و بنابراین امکان ترخیص خودرو پس از بازگشایی مجدد ثبت سفارش با تعرفه های قبل از ابلاغ مصوبه جدید افزایش حقوق و عوارض گمرکی واردات خودرو امکان پذیر نبوده است.

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای وخدمات سازمان حمایت گفت : همچنین براساس ضوابط امکان ترخیص خودروهای موجود در گمرکات بدون ثبت سفارش نیز بر اساس تعرفه های قبل وجود نداشته و بنابراین افزایش ۲ تا ۳ برابری قیمت خودرو و موضوع برنامه ریزی جهت افزایش قیمت خودروهای وارداتی در این خصوص تکذیب می شود.

برچسب ها:

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها