خودرو یی مشترک از بی ام و و برلیانس

۰ 49
بنابر اخباربه دست آمده از سوی دو شرکت بی ام و و برلیانس این دو شرکت در همکاری مشترکشان خودرو Zinoro 60H پلاگین هیبریدی را در بازار چین عرضه کردند. این مدل از پلتفرم بی ام و X1 بهره برده و با سرمایه گذاری مشترک دو کمپانی تولید شده است
به گزارش سایت خودرو ،Zinoro 60H از آنجایی که پلاگین هیبریدی بوده مصرف سوخت پایینی داشته و در طراحی نیز قابل توجه می باشد. ۶۰H در پیشرانه مشابه بی ام و X1 xDrive 25Le بوده که خروجی قدرت آن به شکل ترکیبی ۲۳۱ اسب بخاری است. این بدان معنا بوده که موتور ترکیبی آن در نوع بنزینی ۱٫۵ لیتری توربو ۱۳۶ اسب بخار و در نوع الکتریکی ۹۵ اسب بخاری می باشد.

البته این خودرو در قیاس با X1 xDrive 25Le تفاوت هایی داشته که باید به جلوپنجره مشبک، سپر، حالت ستون D و برخی دیگر اشاره داشت. به گفته برلیانس Zinoro 60H در حالت الکتریکی قادر است ۶۰ کیلومتری را پوشش دهد و در هر ۱۰۰ کیلومتر نیز مصرفی ۱٫۸ لیتری دارد. ۰ تا ۱۰۰ مدل بیش از ۷٫۶ ثانیه بوده و با یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک نیز همراه شده تا کاملا یک خودرو هیبریدی کارآمد باشد.

قیمت این محصول بیش از ۴۵ هزار دلار اعلام شده که قطعا قابل توجه محسوب می شود. برلیانس Zinoro 60H را در مدل چهار چرخ محرک و دو چرخ عقب محرک عرضه دارد. اطلاعات بیشتری از سوی برلیانس ارائه نشد و در حال حاضر مدل تنها وارد بازار چین شده است.

بنابراین انتظار می رود در آینده نزدیک شاهد عرضه خودرو در دیگر بازارها از جمله ایران باشیم. همانطور که می دانید برخی مدل های برلیانس در بازار ایران به فروش می رسد و خودروهای کمپانی در همکاری با پارس خودرو در ایران به تولید می رسند.

به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر درباره عرضه جهانی Zinoro 60H باید منتظر ماند زیرا اطلاعات کافی دردست نیست.

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها