خودروسازان بدون هرگونه افزایش قیمتی

۰ 28
اخبار به دست آمده از خودروسازان حاکی از آن است که همواره در دو ماه پایانی سال با افزایش تقاضا برای خرید خودرو مواجه هستند و این رشد تقاضا در برخی موارد موجب افزایش قیمت در بازار آزاد و نه از سوی خودروسازان می شود.

به گزارش سایت خودرو ، فرزاد خلفی رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، با بیان این مطلب گفت: افزایش عرضه متناسب با نیاز بازار، سیاست خودرو سازان در ارتباط با تولید و تامین است و با توجه به رشد تولید، تامین تقاضای مشتریان دراولویت قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: با توجه به نوسانات نرخ ارز، این تغییرات نیز بازار آزاد خودرو را تحت تاثیر قرار داده است و تعدادی از تقاضاهای موجود در بازار ناشی از نگرانی افکار عمومی از تلاطم بازار ارز است.

به گفته خلفی، خودروسازان با عرضه خودرو های پر تقاضا متناسب با نیاز بازار در هفته های اخیر سعی در تثبت بازار آزاد خودرو داشته اند و در روزهای اخیر فروش و پیش فروش محصولات آنها به مشتری نهایی موید این امر است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت صنعت، اضافه کرد: قرار دادهای خودرو سازان بر اساس سیاست های جذب سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت و در راستای منافع ملی تنظیم و امضا شده است.

وی صادرات ۳۰ درصدی محصولات مشترک، انتقال دانش فنی و داخلی سازی ۷۰ درصدی در پایان سال سوم مشارکت و استفاده از توان قطعه سازان داخلی را از مهمترین دستاوردهای قراردادهای پسابرجامی دانست.

به گفته خلفی، محصولات پسابرجامی همزمان با تولید در بازار داخل در بازارهای کشورهای اصلی نیز تولید می شود که این امر بیانگر به روز بودن محصولات تولید مشترک با شرکت های اروپایی است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت صنعت در پایان خاطرنشان کرد: غیر از برخی خودروهای چینی که تولید قطعه آن صرفه اقتصادی ندارد، در خصوص سایر محصولات بیش از ۸۰ در صد مواد اولیه و قطعات تولید داخل بوده و از قطعه سازان ایرانی تامین شده و حدود ۲۰ درصد نیز به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی از منابع اصلی اروپایی، ژاپنی و کره ای تامین می شود.

برچسب ها:

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها