خدمات مربوط به خودروسازی از تحریم های علیه ایران خارج شد.

۰ 40

به گزارش سایت خودرو ، جان کری وزیر خارجه آمریکا با تأکید بر پای بندی دولت آمریکا به تعهداتش در برجام، بیانیه ای در ارتباط با بلااثرها(waivers) مربوط به تمدید قانون تحریم ها علیه ایران صادر کرد.

تحریم های فروش، تهیه یا انتقال کالاها و خدمات مربوط به بخش خودروسازی ایران از فهرست تحریم های ۱۰ ساله علیه ایران خارج شدند.

براساس این گزارش، وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار سندی، بار دیگر پای بندی کشورش را بر حذف یک سری تحریم های ثانویه شامل تحریم های مالی و مرتبط با امور بانکی از فهرست تحریم های ۱۰ ساله اعلام کرد.

سایر تحریم های حذف شده مواردی از قبیل خدمات بیمه ای و بیمه مجدد در ارتباط با فعالیت های سازگار با برجام را در بر می گیرد.
همچنین تحریم های بخش انرژی و پتروشیمی از فهرست تحریم های ده ساله علیه ایران خط خورده اند.

تحریم های مربوط به معاملات در حوزه کشتیرانی و کشتی سازی و اپراتورهای بندر نیز از فهرست تحریم ها حذف شدند.

تحریم های مربوط به تجارت ایران در زمینه طلا و سایر فلزات گرانبها نیز از فهرست تحریم ها خط خوردند.

سایر تحریم های حذف شده شامل تجارت در زمینه گرافیت، مواد خام، فلزات نیمه تمام مانند آلومینیوم و فولاد، ذغال سنگ، یا نرم افزار مورد نیاز برای فرآیندهای یکپارچه سازی صنعتی در ارتباط با فعالیت هایی که سازگار با برجام هستند، می شود.

به گفته وزیر خارجه آمریکا، حتی اگر قانون تحریم ها علیه ایران تمدید شود، دولت آمریکا بندهای مغایر با برجام را قبلاً بلااثر و به حالت تعلیق درآورده است و نیازی به تجدید بلااثرها (waiver) نیست.

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها