تولیدکالیپرهای ترمز بوگاتی شیرون با پرینتر

۰ 8
طبق اخباربه دست آمده از کمپانی خودروسازی بوگاتی این شرکت در جدیدترین دستاوردهای خود، بزرگ‌ترین کالیپرهای ترمز جهان را معرفی کرده است که قابلیت استفاده بر روی اتومبیل هایپرکار بوگاتی شیرون را خواهد داشت.

به گزارش سایت خودرو ، نکته قابل توجه این کالیپر بزرگ ترمز، می‌تواند طراحی و ساخت آن بوسیله چاپگرهای ۳ بعدی باشد که در صنعت بزرگ خودروسازی، برای اولین بار است که چنین کاری انجام می‌شود.
طبق گفته بوگاتی، این کالیپر ترمز جدید در نیمه اول سال ۲۰۱۸ میلادی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت، اما برای طراحی و ساخت آن بجای استفاده از آلومینیوم که در سیستم‌های ترمز قبلی مورد استفاده قرار گرفته است، حالا از تیتانیوم کمک گرفته‌اند که می‌تواند استحکام و عملکرد بهتری از خود نشان دهد.

طبق ادعای کمپانی خودروسازی بوگاتی، این آلیاژ خاص در صنایع هوافضا برای ساخت موتورهای موشک و قطعات مورد نیاز بال هواپیما استفاده می‌شود، اما کمپانی خودروسازی بوگاتی این آلیاژ را بر روی زمین آورده و در هایپرکار اخیر خود، یعنی بوگاتی شیرون مورد استفاده قرار داده است که طبق ادعای این شرکت، توانایی تحمل ۱۲۴ کیلوگرم را در مساحت یک میلی متر مربع خواهد داشت.

جالب اینجاست که این کالیپر ترمز جدید بوگاتی که به عنوان بزرگ‌ترین کالیپر موجود در جهان (برای خودروهای سبک) معرفی شده است، با طول ۴۰۹ میلی متر، عرض ۲۱۰ میلی متر، ارتفاع ۱۳۷ میلی متر و همچنین با وزن تنها ۲٫۹ کیلوگرم ساخته شده است که حتی سبک‌تر از کالیپرهای ترمز آلومینیومی با وزن حدودا ۴٫۹ کیلوگرمی خواهد بود.

برای رسیدن به موفقیت، کمپانی خودروسازی بوگاتی با موسسه تحقیقاتی “Laser Zentrum Nord” واقع در شهر هامبورگ آلمان وارد همکاری شده است که بعد از ۴۵ ساعت کار کردن با چاپگرهای ۳ بعدی قدرتمند این شرکت و همچنین تابش ۴۰۰ وات لیزر برای ذوب کردن مواد تیتانیومی، موفق به ساخت اولین کالیپر ترمز با استفاده از چاپگرهای ۳ بعدی شده است، هرچند جالب است بدانید که قبل از خنک شدن کالیپر ترمز بوگاتی، دمای آن تا ۲۱۲ درجه سانتی گراد بوده است. در پایان هم طی فرایند ۱۱ ساعته ماشین کاری، محصول نهایی بوگاتی به دست می‌آید تا در نیمه اول سال جاری میلادی تست های مورد نظر بر روی آن انجام شود.

برچسب ها:

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها