تاکسی پرنده با سرعت ۵ برابر سریعتر از خودرو

۰ 16

طبق اخبار به دست آمده از دیلی میل یک تاکسی هوایی با قابلیت پرواز به دو حالت عمودی و افقی نخستین آزمایش های خود را در آلمان انجام داده است. این وسیله نقلیه تمام الکتریکی است و سفر با آن ۵ برابر سریعتر از خودرو است.

به گزارش سایت خودرو ، به نقل از دیلی میل، تاکسی هایی هوایی که می توان با تلفن های هوشمند آن را سفارش داد، یک گام  به واقعیت نزدیک تر شده اند.

در همین راستا یک هواپیمای الکتریکی دونفره با قابلیت بلند شدن و فرود عمودی مراحل پرواز های آزمایشی خود در آلمان را تکمیل کرده است.

 این هواپیما که Lilium Jet نام دارد در آلمان آزمایش مانورهای هوایی مربوط به انتقال وضعیت از شناور به  پرواز مستقیم را انجام داده است.

 علاوه براین شرکت سازنده فاش کرده مشغول کار برای ساخت نسخه ۵ نفره این هواپیما است. این شرکت قصد دارد از نمونه بزرگتر Lilium Jet درخدمات «اشتراک هواپیما» استفاده کند.

 این هواپیما قابلیت بلند شدن از زمین در دو حالت عمودی(مانند بالگرد) و هواپیمای معمولی را  دارد و می تواند مسافت حدود ۲۰۰ مایل را با حداکثر سرعت ۱۸۰ مایل برساعت طی کند.

تاکسی پرنده با سرعت ۵ برابر سریعتر از خودرو 1

از سوی دیگر  طراحی موتور Lilium Jet کاملا الکتریکی است بنابراین در مقایسه با هواپیماهای معمولی در مصرف سوخت صرفه جویی می کند.

 به گفته این شرکت هم اکنون Lilium Jet تنها هواپیمای الکتریک دنیا است که قابلیت پرواز در دو حالت عمودی و افقی را دارد. این هواپیما ۳۶ موتور جت دارد که روی بال های آن نصب شده اند.

با توجه به کارآمدی و ملزومات کم ساخت این هواپیما، هزینه پرواز با آن با  کرایه  تاکسی های معمولی تقریبا یکسان خواهد بود. در کنار آن سفر با چنین هواپیمایی پنج برابر سریعتر از خودرو است.

برچسب ها:

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها