بیمه‌نامه‌ شخص ثالث الکترونیکی صادر میشود

۰ 13

مدیرعامل بیمه ایران گفت:‌ صدور بیمه‌نامه‌های شخص ثالث در این شرکت کاملا الکترونیکی شده و از این پس بیمه گذاران درکوتاه ترین زمان ممکن به آخرین اطلاعات درباره بیمه نامه خود دسترسی پیدا خواهند کرد.

به گزارش سایت خودرو، محمود امراللهی در مراسم بهره برداری از سیستم صدور بیمه‌نامه‌های الکترونیکی شخص ثالث در مجتمع خدمات بیمه ای استان فارس،افزود: بیمه گذاران بلافاصله پس از انعقاد قرارداد بیمه‌ای با بیمه ایران از طریق پیامکی که به تلفن همراه آنان ارسال می‌شود از زمان آغاز اعتبار بیمه‌نامه خود مطلع خواهند شد.
وی با بیان اینکه در این پیامک علاوه بر زمان شروع تعهدات بیمه نامه، زمان انقضای آن نیز در دسترس بیمه گذار قرار خواهد گرفت، ادامه داد: همچنین درطول مدت قرارداد تمامی تغییراتی که در بیمه نامه صورت می‌گیرد شامل صدور الحاقیه وخسارت پرداختی از محل بیمه نامه به بیمه گذارو زیان دیده اطلاع رسانی می شود.
رییس هیات مدیره بیمه ایران با اشاره به اینکه دراین سیستم به صورت خودکار نرخ های جدید دیات به بیمه گذار اعلام می شود، تصریح کرد: بیمه گذاران با دریافت این پیام الکترونیکی می توانند درکمترین زمان ممکن به تغییرات نرخ دیات دسترسی پیدا کرده و نسبت به افزایش تعهدات بیمه نامه خود اقدام کنند.
امراللهی اضافه کرد:‌دراین سیستم همچنین اگر بیمه گذار دچار حادثه شود و درشعب بیمه ایران نسبت به تشکیل پرونده اقدام کند آخرین وضعیت پرونده و میزان خسارت پرداختی به اطلاع بیمه گذار و زیان دیده خواهد رسید.
به گفته وی علاوه براین اگر بیمه گذار تصادف منجر به جرح و فوت داشته باشد، آخرین اطلاعات پرونده به صورت لحظه‌ای درخصوص خسارات مالی و جانی دراختیار بیمه گذار وزیان دیدگان قرار می گیرد وزیان دیده یا زیان دیدگان می توانند اززمان دریافت خسارت خود اطلاع یابند.
مدیرعامل بیمه ایران درباره سایر ویژگی‌های سیستم وب صدور بیمه نامه شخص ثالث دربیمه ایران نیز گفت: بیمه گذاران درآینده نزدیک از طریق بستر فراهم شده در این برنامه می توانند به صورت اینترنتی پیشنهاد خود را درسامانه بیمه ایران ثبت و با دریافت کدرهگیری به نزدیک ترین واحد فروش این شرکت مراجعه و فیزیک بیمه نامه و قرارداد خود را دریافت کنند.
به گفته وی به طور حتم این خدمات میزان مراجعه حضوری درشعب و نمایندگی های این مجموعه را کاهش خواهد داد از طرف دیگر زیان دیدگان نیز درکمترین زمان ممکن خسارت خود را دریافت خواهند کرد.
به گزارش ایسنا، امراللهی درباره زمان آغاز و اتمام این طرح خدماتی تصریح کرد: مطالعات این پروژه درسال ۱۳۸۶ در بیمه ایران کلید خورد و درسال ۱۳۹۱ تولید پروژه آغاز و یک سال به طول انجامید و استقرار این پروژه از تیرماه سال ۱۳۹۳ درشعب و نمایندگی‌های این مجموعه در کل کشور آغاز و دراستان فارس و شهر شیراز این پروژه نهایی شد.

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها