بزرگ‌ترین کلکسیونر خودرو در جهان + عکس

۰ 349

آیا می‌دانید بزرگ‌ترین کلکسیونر خودرو دنیا کیست؟ یک فرد چه تعداد خودرو را می‌تواند در یک مکان گرد آورد؟ ده، صد یا هزار دستگاه؟ چقدر؟

هفت هزار، آری این تعداد خودرو توسط سلطان حسن آل بولقیاه سلطان برونئی، گردآوری‌شده است. آن‌هم چه کلکسیونی! جدیدترین و برترین مدل‌های خودرویی جهان، حتی تعدادی از مدل‌های خاص شرکت‌های خودروسازی که فقط یک نمونه از آن ساخته شده است توسط این شخص سفارش داده شده است که می‌توان به تنها مرسدس بنز راست فرمان CLK GTR و تنها خودروی Cicero BDB Maestro و تنها بنتلی Dominator 4×۴ و تنها پورشه Carma و جگوار XJ220 پینین فارینا و شلبی SSC 1340 HP اشاره کرد. ارزش این خودروها حداقل ۷۸۹ میلیون دلار برآورد شده است.

در کلکسیون خودرویی این فرد ۴۴۳ دستگاه بی ام دابلیو و ۵۳۷ دستگاه مرسدس‌بنز، ۲۴۴ دستگاه پورشه، ۴۵۲ دستگاه فراری، ۶۶۹ دستگاه رولزرویس، ۳۱۴ دستگاه بنتلی، ۱۳۴ دستگاه کونیخ زگ، ۲۱ عدد لامبورگینی، ۱۱۷ عدد آستون مارتین و ۴۳ دستگاه مک‌لارن و ۳۲ دستگاه آئودی و انواع اقسام خودروها از برندهای دیگر موجود است که نمی‌توانیم تک‌تک آن‌ها را نام ببریم.
البته بسیاری از این ارقام می توانند شایعه و بزرگنمایی باشند. به عنوان مثال تولید کونیخ زگ سالانه تنها ۲۰ دستگاه است. یا آستون مارتین One-77 تنها ۷۷ دستگاه تولید شده است.

این شخص تمام این خودروها را در کاخ سلطنتتی خود که به عنوان گران‌ترین و بزرگترین کاخ سلطنتی جهان است گرد آورده است. کاخ وی بسیار بزرگتر از کاخ واتیکان است و ۳۵۰ میلیون دلار صرف ساخت آن شده است. این کاخ دارای ۱۷۸۸ اتاق و ۲۵۷ حمام می باشد! در حال حاضر ثروت این شخص از ۳۰ میلیارد دلار می‌گذرد. نظر شما چیست؟ دوست داشتید به‌جای این شخص بودید؟

برچسب ها:

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها