برگزاری نشست تخصصی صنعت خودرو در ایدرو

۰ 12

نخستین نشست تخصصی صنعت خودرو با محور “بررسی سیر تحول صنعت خودرو در ایران و جهان” باحضور جمعی از اساتید دانشگاه و صاحب نظران این صنعت، مدیران و کارشناسان سازمان های دولتی و غیردولتی نظیر سازمان ملی استاندارد، سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان و شرکت‌های بازرسی، با همت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزار شد.

مهندس “سیدرضا مفیدی” مدیر صنایع حمل و نقل ایدرو و مسئول اجرایی برگزاری این نشست با اعلام این خبر افزود: برگزاری این نشست باهدف اصلاح دیدگاه ها و قضاوت ها نسبت به صنعت خودرو با حضور موافقان و منتقدان این صنعت و تحلیل و مباحثه و ارائه اطلاعات درست و واقعی به دولت و مردم و صاحب نظران صورت گرفت.
وی ادامه داد: در صنعت خودرو شاهد ارائه پیش داوری ها و نقدهای نادرست و ناقص هستیم که گاهی اوقات توسط برخی رسانه ها و افراد انجام می‌گیرد.
مسئول اجرایی نخستین نشست تخصصی صنعت خودرو تصریح کرد: رویکرد برگزارکنندگان این سلسله نشست ها این است که اطلاعات درست و تخصصی به ذی نفعان صنعت خودرو و سرمایه‌گذاران این حوزه ارائه شود و وضعیت صنعت خودرو و راه های پیشرفت و تحول آن به درستی به اطلاع مردم برسد.

مهندس مفیدی با بیان این که نشست های مذکور بصورت ماهانه برگزار خواهد شد، گفت: از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بویژه در کمیسیون‌های تخصصی و همچنین نهادهای نظارتی مانند سازمان استاندارد، سازمان بازرسی، سازمان محیط زیست، سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، انجمن ها، نیروی انتظامی و اساتید ۶ دانشگاه فعال و مرتبط با صنعت خودرو نیز دعوت بعمل آمده بود.
وی در عین حال افزود: متاسفانه به رغم اینکه برخی از مسئولان سازمان های یادشده و یا اساتید دانشگاه‌ها در رسانه ها انتقاداتی را به صنعت خودرو وارد می کنند اما در جلسات تخصصی از این دست حاضر نمی‌شوند ولی امیدواریم در نشست های بعدی در سطوح بالا مشارکت داشته باشند.

 مدیر صنایع حمل و نقل ایدرو در خصوص محتوای نشست اضافه کرد: همایش با ارائه گزارشی توسط انجمن خودروسازان در خصوص سیر تحول صنعت خودرو ایران و جهان آغاز شد و نماینده شرکت ساپکو نیز سیر تحول این صنعت در جهان را از ابتدا تا کنون ارائه داد که هر دو ارائه در پایگاه اینترنتی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران www.idro.ir قرار داده شده است.

مهندس مفیدی همچنین گفت:‌: امیدواریم حاضران در این نشست و نیز بازدیدکنندگان از پایگاه اینترنتی ایدرو با ارسال نظرات و بازخوردهای سازنده خود، به نشانی پست الکترونیکی tolid@idro.org برگزارکنندگان را در برپایی جلسات بعدی به نحو شایسته‌تر یاری رسانند.

وی افزود: با توجه به نظراتی که مطرح شد، بنظر می رسد موضوع نشست بعدی “ارائه برنامه های ۵ ساله و برنامه های افق ۱۴۰۴ صنعت خودرو” برای استحضار مدعوین و ذی نفعان باشد‌ تا در بررسی و تصحیح این برنامه ها از نظرات کارشناسی حاضران بهره ببریم.

مسئول اجرایی نخستین نشست تخصصی صنعت خودرو یادآور شد: آذرماه امسال، دومین کنفرانس بین‌المللی صنعت خودرو با حضور میهمانانی از صنعت خودرو سراسر دنیا برگزار خواهد شد که امیدواریم تا آن زمان با برگزاری ۳ جلسه تخصصی، از نظرات مدعوین در برگزاری هرچه بهتر کنفرانس استفاده شود.

به گفته وی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت ماموریت دارد بعنوان طراح راهبردی صنعت خودرو، برنامه های بلندمدت برای این صنعت تدوین نماید که این امر انجام گرفته  و بزودی شاهد ابلاغ این برنامه ها و برای استفاده سرمایه گذاران و ذی نفعان خواهیم بود.

برچسب ها: ,

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها