بخشنامه گمرک درباره واردات خودرو

۰ 27

گمرک ایران در خصوص مدت قابل قبول ثبت سفارش خودرو های وارداتی براساس نشان تجاری مدل و مشخصات اصلی خودروهای قابل ورود بخشنامه ای صادر نموده است .

به گزارش سایت خودرو ، به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، بر اساس بخشنامه ای که در این خصوص از سوی مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه صادر گردیده و به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده است ، نشان تجاری (برند) مدل و مشخصات اصلی خودروهای قابل ورود در چارچوب آئین نامه ای که توسط وزارت صنعت ،معدن و تجارت اعلام می شود ،برای مدت یکسال قابل ثبت سفارش است و پس از آن تا اعلام نظر مجدد مراجع یاد شده در مواد (۱) ، (۳) ، (۴) و (۵ ) مبنی بر اتمام اعتبار تأییدیه قبلی ، ثبت سفارش واردات خودرو مربوطه بلامانع می باشد.

براساس این بخشنامه ، گمرکات می بایست ، در مواردیکه مهلت اعتبار ضوابط فنی خودروهای وارده اتمام یابد ، در صورت ارائه ثبت سفارش معتبر و مطابقت کامل مشخصات خودروهای وارده با ضوابط ابلاغی و مجوزهای ثبت سفارش صادره و عدم اعلام این مرکز مبنی بر اتمام تأییدیه قبلی، نسبت به پذیرش اظهارنامه براساس ضوابط فنی ابلاغی اقدام نمایند.

در بخشنامه گمرک آمده است: خودروهایی که بر اساس آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو دارای ثبت سفارش معتبر انجام شده لغایت روز ۹۵,۱۰.۱۲ است مطابق با بخشنامه و رعایت سایر قوانین و مقررات مربوطه قابل ترخیص است.

1

برچسب ها:

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها