ایمن ترین خودرو ی اروپا ولوو XC60

۰ 34
از مهمترین اخبار و  موضوعات داغ رسانه‌ ای، تعیین ایمن‌ترین خودروی جهان بوده است که وظیفه انجام این کار، برعهده موسسات بزرگ ایمنی گذاشته شده است.

به گزارش سایت خودرو ، اخیرا موسسه ایمنی NCAP اروپا در گزارش سالانه خود، ایمن‌ترین خودروی اروپا را معرفی کرده است که طبق معمول همیشگی، یکی از محصولات کمپانی خودروسازی ولوو موفق به دریافت این جایگاه ارزشمند شده است.

با آزمایش کمی کمتر از ۷۰ دستگاه در طول سال، سال ۲۰۱۷ میلادی به عنوان شلوغ‌ترین سال کاری برای موسسه ایمنی NCAP اروپا بوده است و در بین انبوه خودروهای تست شده، سخت است که یک اتومبیل بتواند بالاترین نمره ایمنی را بدست آورد، اما خودروی شاسی بلند ولوو XC60 در نسل دوم خود، بهترین عملکرد را به نمایش گذاشته و موفق به دریافت بالاترین سطح ایمنی شده است تا همچنان هدف اصلی ولوو در طراحی و ساخت ایمن‌ترین خودروی جهان زنده نگه داشته شود.

همانطور که احتمالا می‌دانید، کمپانی خودروسازی ولوو همیشه تاکید جدی بر روی ایمنی محصولات خود دارد و از این رو، اولین خودروساز جهان است که از سیستم‌های تشخیص مانع، سیستم ترمز اضطراری و یا حتی از سیستم تماس با مراکز اورژانس بعد از وقوع حادثه در محصولات خود استفاده کرده است، حال این زحمات نتیجه داده و در بخش تکنولوژی‌های ایمنی و سیستم‌های کمک راننده، موفق به دریافت نمره ۹۵ شده است که در بین خودروهای تست شده بیشترین نمره ممکن را بدست آورده است، هرچند این تمام ماجرا نیست، زیرا بالاتر از آن موفق به دریافت نمره خارق العاده ۹۸ برای حفاظت از سرنشینان بزرگسال اتومبیل شده است که در نوع خود بی نظیر بوده و باعث شده است تا بالاتر از تمامی ۷۰ خودروی تست شده در سال ۲۰۱۷ میلادی قرار گیرد.

جالب توجه است که معاون مرکز ایمنی ولوو، وعده داده است که تا سال ۲۰۲۰ میلادی هیچکس نباید در یک ماشین ولوو کشته و یا به طور جدی مجروح شود، حال نتایج این آزمایش هم نشان می‌دهد که شرکت خودروسازی ولوو در مسیر درست قرار گرفته و می‌تواند به هدف نهایی خود دست پیدا کند.

در گزارش‌های مرتبط، آمده است که علاوه بر خودروی شاسی بلند ولوو XC60، خودروهای دیگری هم وجود دارند که در کلاس‌های خود به عنوان ایمن‌ترین خودروهای سال معرفی شده‌اند، همچون فولکس واگن آرتئون، فولکس واگن پولو، سوبارو ایمپرزا، فولکس واگن T-Roc، سوبارو XV و همچنین خودروی اوپل/ واکسهال کراسلند X که در لیست ایمن‌ترین خودروهای سال به چشم می‌خورند.

برچسب ها:

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها