ایجاد شرکت مشترک رنو و ایدرو در آینده ای نزدیک

۰ 7
بنابر اساس اخبار به دست آمده از شرکت مشترک رنو و ایدرو طی ۲۰روز آینده مرکز مهندسی مشترک رنو و ایدرو ایجاد خواهد شود که در این رابطه ۳ منطقه شناسایی شده است.

به گزارش سایت خودرو ، محسن صالحی نیا، معاون امور صنایع وزارت صنعت در نشست خبری امروز در واکنش به ان موضوع که حدود ۶ ماه از بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو می گذرد و در این مدت بازار خودروهای وارداتی نابه سامان شده و شاهد رشد قیمت قابل توجهی هستیم، وزارت صنعت چه زمانی تعرفه های جدید را اعلام می کند و اینکه آیا برنامه روشنی برای بلاتکلیفی بازار خودروهای وارداتی دارید یا خیر؟ پاسخ داد: ثبت سفارش خودرو از ظن من به دلیل واردات غیرعرفی در تیر ماه متوقف شد و قرار بر این شد تا درقالب یک آیین نامه تصمیمات جدیدی برای واردات خودرو اعمال شود.

وی افزود: در طول چند ماه اخیر گاهاً پیش نویس های مختلفی درمورد تعرفه واردات خودرو منتشر شد که بنده با قطعیت می گویم هیچگونه از آنها قابل استناد نیست. این آیین نامه با همکاری دستگاه های مختلف از جمله وزارت اقتصاد تهیه شده و به زودی با تصویب دولت اعمال خواهد شد.

صالحی نیا در پاسخ به اینکه تاریخ دقیق ابلاغ تعرفه واردات خودرو چه زمانی است گفت: تصمیمات جدید واردات خودرو تبعات دارد و باید با لحاظ این موضوع اعلام شود.

صالحی نیا در ادامه در خصوص سرنوشت سایت بن رو و خبرهاى اعلامى مبنى بر عدم موافقت سایپا براى تولید مشترک، اظهار داشت: بحث مخالفت سایپا مطرح نیست اما چون سهام بن رو به چند شرکت زیر مجموعه سایپا تعلق دارد آن ها تا به امروز شرایط را براى در اختیار گذاشتن شرکت براى استفاده از ظرفیت شرکت رنو و سازمان گسترش و نوسازى صنایع ایران مناسب ندیده اند.

وی با بیان اینکه طى هفته گذشته با حضور مدیران ارشد شرکت رنو دو محور پیشنهادی مطرح شده که مورد موافقت قرار گرفته است، افزود: طی ۲۰روز آینده شرکت مشترک شکل گرفته و مرکز مهندسی مشترک رنو و ایدرو ایجاد خواهد شود که در این رابطه ۳ منطقه شناسایی شده است.

صالحی نیا با اعلام اینکه مذاکرات نهایی برای ایجاد زیرساخت‌ها در حال انجام است، گفت: در این راستا برای تولید مشترک، ۲ سایت دیگر نیز به صورت قرارداد همکاری مشترک به رنو پیشنهاد شده که در دست بررسی است.

برچسب ها:

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها