اولین محموله خودروهای تیبای راهی کشور بلاروس شد

۰ 33

اولین محموله خودروهای تیبای شرکت سایپا به بازار بلاروس ارسال شد ، کشور بلاروس جزو اتحادیه گمرکی سه گانه روسیه، قزاقستان و بلاروس است و از استاندارد خودروی روسیه پیروی می کند. خودروی تیبا که تست های استاندارد کشور روسیه را در سال گذشته با موفقیت گذراند مجوز ورود به این بازار را دارد.

در کشور ۱۰ میلیونی بلاروس در حال حاضر تنها خودروهای سنگین تولید می شوند. بازار خودروهای سواری در کشور بلاروس رو به رشد است و در سال ۲۰۱۳ فروش خودروهای سواری نو در این بازار به رکورد جدیدی دست یافت.
بازار خودرو سواری بلاروس مانند تمامی کشورهای CIS برای محصولات سایپا بسیار رقابتی است. آزادی ورود خودروهای دست دوم و مهمتر از آن حضور محصولات شرکت واز روسیه که با برند لادا و با معافیت از تعرفه گمرکی وارد بلاروس می شوند در کنار حضور قوی و پررنگ خودروسازان جهانی مانند فولکس، رنو و کیا محیطی پرچالش و پر رقابت را در بازار خودرو این کشور ایجاد نموده است.
بالا بودن قیمت قطعات یدکی و خدمات پس از فروش در این بازار موجب شده است که خودروها پس از خارج شدن از دوره گارانتی افت قیمت شدیدی را تجربه نمایند. این شرایط فرصت مناسبی را برای حضور محصولات شرکت سایپا فراهم نموده زیرا رقابتی بودن قیمت قطعات یدکی و خدمات یکی از مزیت های این محصولات در بازارهای مختلف صادراتی محسوب می شود که در ضمن مانع از کاهش شدید قیمت فروش مجدد این خودروها پس از اتمام دوره گارانتی می گردد. با این دیدگاه مدیریت خدمات پس از فروش و حفظ مزیت فوق برای محصولات سایپا از سیاست های کلیدی شرکت سایپا در این بازار خواهد بود.

برچسب ها:

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها