احداث قطب سوم خودروسازی در چابهار

۰ 10

در حالی که تجربه‌های شکست‌خورده گذشته در احداث قطب سوم خودروسازی، اجرای این پروژه در چابهار را با اما و اگرهایی همراه کرده بود، معاون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای مناطق آزاد می گوید: «به‌زودی کار جانمایی کارخانه خودروسازی در چابهار اجرا و فعالیت ساخت آن آغاز خواهد شد.»

محمد معزالدین در ادامه با اشاره به «برگزاری جلسات مختلف برای اخذ زمین و جذب سرمایه‌گذاران در منطقه» تاکید کرده که «منطقه آزاد چابهار زمینه اجرایی شدن پروژه قطب سوم خودروسازی را دارد.»
گفته های وی در شرایطی است که اوایل تابستان جاری اکبر ترکان، مشاور عالی رئیس‌جمهور از احداث قطب سوم خودروسازی در کشور خبر داد و تاکید کرد که این «قطب» در منطقه آزاد چابهار احداث خواهد شد.
حالا پروژه قطب سوم خودروسازی در چابهار در حالی کلید خورده است که پیش از این اصفهان به عنوان گزینه‌ای برای این «پروژه»، هرگز شاهد اجرایی شدن آن نبود. این بار اما به‌نظر می‌رسد پروژه قطب سوم خودروسازی بر خلاف گذشته سرانجامی خوش داشته باشد، چه آنکه ظاهرا عزم مسوولان برای اجرای آن، جزم‌تر از قبل است اما تعیین زمین برای ساخت سومین خودروسازی بزرگ کشور در حالی از سوی مسوولان منطقه آزاد چابهار در دست پیگیری است که ترکان پیش از این شریک احتمالی قطب سوم را نیسان ژاپن اعلام کرده و از جذب سرمایه‌های بخش خصوصی برای راه‌اندازی این قطب خبر داده بود.
هدف دولت از تشکیل قطب سوم خودروسازی، رقابت‌پذیر کردن خودروسازان فعلی کشور و همچنین رشد صادرات خودرو است، چه آنکه قرار است خودروهایی با قدرت رقابت در بازارهای خارجی از خطوط تولید این «قطب» بیرون بیایند.

برچسب ها: ,

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها