آینه عقب هوشمند دیجیتالی

۰ 2959

تا به امروز آینه عقب هوشمند دیجیتالی مجهز به دوربین فقط مخصوص خودروهای ثروتمندان بود.اما نیسان تصمیم دارد آن را در تولیدات انبوه خود هم به کار بگیرد.

شرکت خودروسازی نیسان آینه عقبی طراحی کرده که به سادگی فشردن یک دکمه از حالت آینه عقب ساده، به «آینه هوشمند دید عقب با دوربین» تبدیل شده و با همان دکمه دوباره به حالت عادی برمی گردد. به بیان دیگر این آینه ها از ترکیب یک آینه ساده و صفحه نمایش ویدیوئی تشکیل شده که در حالت خاموش آینه ساده است و در حالت روشن تصاویر گرفته شده از دوربین نصب شده در پشت خودرو را به نمایش می گذارد. این فناوری به قدری خوب طراحی شده که هر راننده با سطح هوشی پایین هم به خوبی می تواند از آن بهره مند شود.

آینه-ساده-ای-که-با-یک-دکمه-هوشمند-می-شود
شرکت نیسان با فناوری های مربوط به حذف نقاط کور در خودرو بیگانه نیست. هنوز هم سیستم دید بغل این خودرو جزو بهترین فناوری های عرضه شده در خودروهای شاسی بلند و خودروهای سنگین این خودروساز است.
نکته جالب و مهمی که در فناوری آینه دید عقب جدید نیسان به کار رفته، بهبود دید و رفع تاری در شب است. البته تا این فناوری همه گیر شود و به دست مشتریان عادی هم برسد حداقل سال ۲۰۱۵ خواهد بود.
البته معمولا در آمریکا برای آن که خودروسازی اجازه استفاده از فناوری جدید را داشته باشد لازم است تأییدیه سازمان «استانداردهای ایمنی خودروی فدرال آمریکا» را به دست آورد. در نمایشگاه ژنو امسال که از ۱۳ اسفند شروع می شود به احتمال زیاد این فناوری هم در معرض دید قرار خواهد گرفت.

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها