آلودگی در صندلی کودک خودرو

۰ 35

در تحقیق جدیدی که توسط دانشگاه بیرمنگام انجام شده مشخص شده است که صندلی های کودک خودروها دارای میکروب هایی دو برابر خطرناک تر از دستشویی هستند.

در نمونه هایی که دانشمندان از این صندلی ها گرفته اند مشخص شده است در هر سانتی متر مربع از آن ها ۱۰۰ میکروب وجود دارد در حالی که در چنین مساحتی از یک دستشویی تنها ۵۰ میکروب وجود دارد.

 حشراتی که در این صندلی ها یافت شده اند دارای باکتری هایی هستند که می توانند منجر به بیماری هایی نظیر ای کُلی و سالمونلا شوند.

دانشمندان دانشگاه بیرمنگام با بررسی ۲۰ خودرو و خانه نیز دریافتند که خودروها دارای گونه ها ی باکتریایی و قارچی خطرناک بیش تری هستند. کف پایی ها کثیف ترین قسمت یک خودرو هستند و چند هزار میکروب در هر سانتی متر مربع آن وجود دارند.

کانتیننتال تایرز به منظور حمایت از این تحقیق با پرسش از ۲ هزار راننده دریافت که بیش از نیمی از آن ها با خودروهایی رانندگی می کنند که داخل آن ها نامرتب است و از هر ۱۰ نفر یکی گفته که به خاطر این شلوغی داخل خودرو تصادف کرده و یا نزدیک به چنین اتفاقی بوده است.

حدود دو سوم رانندگان از خطراتی که در یک خودروی آلوده سلامتی آن ها را تهدید می کنند بی خبر هستند و از هر ۵ نفر یکی گفته است که داخل خودروی خود را یک بار در سال تمیز می کند.

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها