آغاز نصب GPS روی خودرو با مجوز پلیس

۰ 499

نصب سیستم جی پی اس بر روی خودروهای عمومی آغاز شد که با این اقدام سرعت ‌و موقعیت این خودروها دقیق ‌تر کنترل ‌شده و احتمال تصادفات در مسیرهای برون شهری و مخاطرات جاده‌ ای کاهش خواهد یافت.

به گزارش سایت خودرو به نقل از صبحانه آنلاین، طی سالهای اخیر پلیس ‌بسیاری از کشورهای جهان از سیستم جی پس اس برای نظارت و کنترل امور استفاده می‌کند و تجهیزات قیدی مانند  تاپوگراف  دیگر کارایی لازم را برای ثبت اطلاعات و جمع آوری مستندات لازم برای برنامه ریزی و تصمیم گیری درباره یک موضوع ندارند.
به همین خاطر با تفاهم پلیس و وزارت راه کشورمان، نصب سیستم جی پی اس بر روی خودروهای عمومی آغاز شد که با این اقدام سرعت ‌و موقعیت این خودروها دقیق ‌تر کنترل ‌شده و احتمال تصادفات در مسیرهای برون شهری و مخاطرات جاده‌ ای کاهش خواهد یافت.
همچنین با تجهیز کامیون‌ها به جی پی اس ، قابلیت پلیس راه برای کنترل و نظارت این خودروها دقیق تر خواهد شد. از مزایای این سامانه علاوه بر کنترل سرعت خودروها ، مشخص کردن زمان توقف وسیله نقلیه در هر مکان است.
به کمک این سامانه، دستگاههای نظارتی بر حمل و نقل کالا و مسافر قادر به ملاحظه مسیر طی شده و در حال طی خودروهای مورد نظر خود بر روی نقشه خواهند بود بطوریکه هر لحظه موقعیت خودرو(طول و عرض جغرافیایی)، وضعیت سرعت و هر گونه مشخصه فعلی دیگر خودرو قابل ملاحظه است.
البته در کنار پلیس و سازمان راهداری، گمرک نیز بر روی کامیونهای ورودی به کشور یا در حال انتقال از گمرکی به گمرک دیگر، اقدام به نصب دستگاه جی پی اس کرده بود که به همین دلیل، پلیس راهنمایی و رانندگی نامه ای را برای ریاست کل گمرک کشورمان ارسال کرده است.

در این نامه که نسخه ای از ان به دست آمده تاکید شده است که با توجه به تلاش های چند ساله پلیس برای راه اندازی سیستمی جامع و آنلاین برای بررسی حرکت ناوگان باری، به منظور جلوگیری از موازی کاری و عدم تحمیل هزینه مجدد به مالکان خودرو و رانندگان خودروها، خواهمشند است تا اعلام بعدی پلیس از الزام رانندگان به نصب هرگونه تجهیزات GPS بدون تایید پلیس راهنمایی و رانندگی خودداری کنند.
برچسب ها: ,

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها