آغاز ثبت‌نام پلاک خودروهای کلاسیک

۰ 94

ثبت‌نام رایگان پلاک خودروهای تاریخی(کلاسیک) دوباره آغاز شد.

در بیست و ششمین جلسه کارگروه شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی که در کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری و با حضور نمایندگان پلیس راهور ناجا، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان محیط زیست و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد، بازگشایی بخش ثبت نام اینترنتی ویژه اتومبیل‌های بالای ۵۰ سال به تصویب رسید.
در پی این مصوبه دارندگان خودروهای تاریخی می‌توانند با مراجعه به بخش اتومبیلرانی وب سایت رسمی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نشانی WWW.TAC.ORG.IR به صورت رایگان برای دریافت پلاک تاریخی ثبت‌نام کنند.
در این جلسه همچنین مقرر شد ۲ هزار شماره نخست از پلاک­های تاریخی به خودروهای موجود در موزه‌ها، دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی تحت پوشش دولت اختصاص یابد و دو نفر از کارشناسان کارگروه نیز موظف شدند تا برای بازدید و تکمیل فرم شناسنامه تاریخی ۱۶ دستگاه اتومبیل با قدمت بالای ۵۰ سال که در مرحله اول ثبت‌نام کرده‌اند اقدام کنند.
بر اساس تعاریف و قواعد بین‌المللی، خودورهایی که دارای سن بالاتر از ۳۰ سال هستند خودروی تاریخی محسوب می‌شوند اما در ایران طبق قوانین و قواعد داخلی و آئین نامه مصوب هیئت وزیران، خودروهایی که بیش از ۲۵ سال از تولید آن‌ها گذشته باشد خودروهای تاریخی به حساب می‌آیند.
کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی اعلام کرده است اقدام هیئت های استانی اتومبیلرانی برای ثبت‌نام یا دریافت اطلاعات خودروهای تاریخی برای ارائه پلاک تاریخی تخلف است و این کانون به عنوان دبیرخانه کارگروه شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی (کلاسیک) این وظیفه را بر عهده دارد.

نظرات

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره دار الزامی هستند *

دسته‌ها

درباره ما

در وب سایت خودرو کاربران میتوانند تمای اطلاعات خودروهای ایرانی و خارجی را دریافت کنند اعم از: قیمت خودرو مقالات مرتبط با خودروها، لیست خودروها، مشخصات فنی خودروها، جدیدترین اخبار خودرو و مقالات مرتبط با خودروها